Mindkét kiadványunkat érdeklődéssel vették kezükbe kiállítók és látogatók egyaránt, többek között CED aradi irodája és az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének közös szervezésében megrendezett szakmai fórum és B2B-találkozón.
Három napon át az Agromalim hasznos találkozóhely volt a mezőgazdaságban érdekeltek, az iparági szakemberek és a vidéki hagyományokat modern és interaktív környezetben felfedezni vágyó családok számára.
Az Aradi Kereskedelmi, Ipari és Mezőgazdasági Kamara által szervezett rendezvényen a kiállítók sokféle területről érkeztek – a mezőgazdasági gépgyártóktól és gazdálkodóktól kezdve a helyi kézműveseken át a fenntartható mezőgazdasági szakértőkig. A látogatóknak lehetőségük volt élő bemutatókon részt venni, a legmodernebb berendezéseket kipróbálni, hagyományos termékeket kóstolni, valamint aktuális témákról szóló konferenciákon és vitákban részt venni.
Különleges vonzerőt jelentettek a gyerekeknek szóló tevékenységek, amelyek oktató és kreatív élménnyé varázsolták a vásárt: tematikus versenyek, fazekasműhelyek, gravírozás, szalmabála-díszítés és a pásztorhagyományok feltárása mosolyt és nyereményeket hozott a leginspiráltabb résztvevőknek.
„Az Agromalim 2025 megerősítette Arad megye stratégiai szerepét a román mezőgazdaság előmozdításában. Örülünk, hogy sikerült teret biztosítanunk a párbeszédnek, az innovációnak és a hagyományoknak, ahol a gazdálkodók, a vállalkozók és a nagyközönség közvetlenül kapcsolatba léphettek egymással. Köszönetet mondunk mindenkinek, aki hozzájárult e kiadás sikeréhez – azt szeretnénk, hogy az Agromalim továbbra is nemzeti és nemzetközi mérföldkő maradjon a mezőgazdasági ágazat számára” – mondta Gheorghe Seculici, az aradi kamara elnöke.




























