A közkedvelt gyümölcsből ebben az évben 120-130 ezer tonna teremhet hazánkban, bár a szárazság elhúzódása kisebb mértékben még ronthatja a kilátásokat. Áruhiánytól azonban biztosan nem kell tartani.
Az átlagostól némileg elmaradó termésátlagok várhatók, és a magyarországi termőterület is csökkent: jelenleg körülbelül 2600 hektár görögdinnyével és 400 hektár sárgadinnyével lehet számolni. Kétségtelen ugyanakkor, hogy a helyrevetéses, eleve alacsonyabb termésátlagot eredményező, extenzív területekből lett kevesebb, vagyis az intenzív, komoly hozamokat eredményező területek termelésben maradtak.
Mivel a termelési költségek csaknem harmadával emelkedtek, emiatt szükségszerűen nőnek a fogyasztói árak is, bár a FruitVeb szerint, külföldi tapasztalatok alapján ebből maguk a termelők kevésbé részesülnek.
Ami a dinnye külföldi értékesítését illeti: Magyarország elsősorban Csehországba, Lengyelországba, Szlovákiába exportál, mivel a szállítási költségek ezekbe az államokba viszonylag alacsonyak. Import áru a mediterrán országokból és a Balkánról érkezik, de külföldi dömpingről egyelőre nincs hír.