Kult
Fésüs Nellyvel Tombol az erény
2024. July 13.
Országszerte élénk ilyenkor is a színházi élet, így már megszokott, hogy a színművészek jelentős része zsúfolt nyár elé néz. Nincs ezzel másként Fésüs Nelly sem, akit két különböző előadásban láthatunk júliusban a nyíregyházi Rózsakert Szabadtéri Színpadon.

Ő Claudine - aki botrányt és gazdag szeretőt akar, lehetőleg többet - a Tombol az erény című vígjátékban (július 20.), illetve Kovács Jenőné - azaz Panni néni, az orosztanárnő, egyúttal a Szovjet-Magyar Barátság TSZ paradicsom-feldolgozó melléküzemágának vezetőhelyettese – a Szép nyári nap musicalben (július 30.). Mindkettő a Veres1 Színház előadása. Kováts Dénes interjúja.

Nagyon sűrű Nelly nyara?
Se szeri, se száma a fellépéseknek.

Mikor pihen?
Tavaly bevált, így ezt a megoldást erre az évre is áthoztam: kivettem egy hetet augusztus végén, amikorra nem vállalok semmit, és akkor elmegyünk a két kislányommal üdülni. Nyár közben persze mindig akadnak - maximum három - napok, amikor belföldön jövünk-megyünk a családdal. Legutóbb Hollókőn voltunk, aztán Zalakarosra megyünk, majd vissza Hollókőre.

Ezért előny, ha egy-egy szerepet kettőzve játszanak?
Igazándiból igen, de mégsem, mert így sincs a nyári időszakban teljes szabad hetem. Az augusztus vége is csak azért, mert szabaddá tettem magam.

Két darabban látjuk majd Nyíregyházán, az egyik a Tombol az erény című bohózat, a másik pedig egy sláger musical, a Szép nyári nap, Neoton dalokkal.
A Szép nyári nap is komplett előadás, bár tele van Neoton slágerekkel, építőtábori történet adja a keretet. Az 1970-es években játszódik, a „nagy” szocializmus idején. Hasonló felépítésű, mint a Hotel Mentol, amelynek története Hungária zenéje körül forog, itt pedig a Neoton dalai színesítik az eseményeket.

Miért népszerű ez a musical? Úgy tudom, tódul rá a közönség, igazi siker-előadás lett.
Egyrészt a retró most nagyon pörög, mindemellett az örök érvényű Neoton slágerek olyanok, mint az ABBA dalai, amelyek bárhol megszólalnak, akármilyen buliban vagy rendezvényen, nincs ember, aki ne énekelné, sőt, ne táncolna rá. Szerintem kevés olyan ember van az országban, aki ne ismerné ezeket a dalokat. Mindehhez még párosul egy nagyon aranyos, szuper történet, ami különösen népszerűvé teszi az előadást. Megy a híre, szerencsére, a bemutató óta sok helyen játszottuk, mint anno az Operettszínház, óriási sikerrel.

A Tombol az erény egészen más típusú darab, talán pikáns bohózatkét jellemezhetnénk.
Valóban. Abszolút vígjáték, ahol senki nem azzal van együtt, akivel együtt kellene lennie. Természetesen a bohózatokra és a vígjátékokra jellemző módon félreértések sorozata jellemzi, a végére persze kibogozódnak a szálak. A vígjátékoknak happyend szokott lenni a vége.


Ki ő, milyen nő Claudine?
Claudine szobalány, aki sokkal többre vágyik annál, mintsem hogy szobalány legyen. Egy karrierista nő, aki mindent elkövet annak érdekében, hogy a kisvárosból Párizsba kerüljön, és felhívja magára a figyelmet, írjanak róla a sajtóban. Szereti a férfiakat…

Gondolom, azért is, mert ha tehetősek, ők jelenthetik az utat, hogy Claudine kitörjön a szobalány-létből.
Így van. Persze a végén ő is megtalálja a boldogságot.

A Tombol az erény olyan típusú vígjáték, amely megdolgoztatja a rekeszizmokat?
Szerintem igen. Már a szereposztás is magáért beszél, de a történet is olyan, hogy szem nem nagyon marad szárazon.

Miként a Móricz Zsigmond Színház, úgy a Veres1 Színház repertoárján is szerepel az Anconai szerelmesek. Nelly Dorina, a házvezetőnő szerepét kapta benne. Jól játszható érdekes figura…
Már lassan a századik előadásnál tartunk. Az egyik legkedvesebb szerepem.

Elsősorban miért? A dalok, maga a szerep, vagy Dorina habitusa miatt?
Kitűnő az egész darab hangulata, nem nagyon fordult elő, bárhol játszottuk, hogy ne lett volna óriási sikere. Azt gondolom, hogy ez az egyik legnépszerűbb és legtöbbet játszott magyar színpadi mű.

Azért az egyik legkedvesebb szerepe, mert népszerű?
Népszerű, és élvezet játszani. A színház eleve egy társasjáték, a szó szoros értelmében adok-kapok. Ha a közönség boldogan megy el egy előadás után, mi is feltöltődünk. Éppen ezért számomra ez az előadás nem munka, hanem mindig pihenés és feltöltődés.

Tud választani, hogy a zenés darabokat vagy a vígjátékokat szereti jobban?
Nem tudnék erre választ adni, mert mind a kettő nagyon jó, és másért jó.

Megemlítené még néhány kedvenc szerepét?
Détár Enikővel, Ladinek Judittal és Gyebnár Csekkával játszunk együtt a Hőhullám című előadásban. Eddig még soha nem fordult elő, hogy a Dívák Produkció csapata (Enikő, Judit és én) egyszerre lépett volna fel színházi előadásban. Ketten-ketten többször is, de arra, hogy mindhárman, még nem volt példa. A Hőhullám viszont ilyen darab, számunkra éppen ezért nagyon kedves.

Fotók: Fésüs Nelly magánarchívuma

Magyarosi Solar 09.17.Újvári Forgácslóműhely 09.17.Kancsár Transz 09.17.Szilágyi Hűtő 09.17.Partner Doors 09.17.Panoráma Ablakgyártó 09.17,Polyduct 09.18.PM Energo 08.27,Gyenes Krisztián 09.17.ETD 09.18.Z-Solar Kft.Alfa Solar System 09.17,Nanosegment 09.08.MP Trend 09.17.SW Umwelttechnik 10.08.VC999 09.17.Sóstótarg 09.17.Samu Gazdabolt 09.17,Hungaro System's Kft. 09.17.Zambelli Colorfer 09.17.L-Tech 09.17.Titán Containers 09.17.eVersion 09.17.Dirickx 09.17.
PRINT LAPOK