Élelmiszer
Elindult a vadat eszem kampány
2025. December 10.
Elindult a vadhúst népszerűsítő és forgalomélénkítő kampány, a harmadszor megrendezett akció során az érdeklődők már több mint 70 étteremben és szállodában kóstolhatnak meg különleges vadételeket, de a szervezők várják további vendéglátóhelyek csatlakozását is.

A kampány budapesti beharangozóján elhangzott: a magyarországi vadhúsfogyasztás rendkívül alacsony, az elmúlt években átlagosan fejenként évi 10-15 dekagramm körül volt, pedig a vadhús az élvezeti értékét és a tápértékét, valamint az egészségre gyakorolt hatását tekintve is ajánlott húsféle.

A fogyasztás növelését kampányokkal segítik, fontos cél, hogy a 65-70 ezer magyarországi vadászon és családtagjaikon kívül a magyar fogyasztók szélesebb körben is találkozzanak a kínálattal.

Az éttermekben megjelenő, vadhúsból készült gasztronómiai kínálat segíthet abban, hogy az érdeklődők keressék az üzletekben a vadhúst, ami ár-érték arányban megfizethető és az egyik legegészségesebb húsféle.

Asztalos István, az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete elnöke ismertette: a #vadateszem kampány kettős célt szolgál: a hazai vadhúsfogyasztás ösztönzését és a vendéglátóhelyek forgalmának fellendítését.

A program december 21-ig tart, a fogyasztók a www.vadateszem.hu weboldalon egy térképes kereső segítségével könnyen megtalálhatják a kampányban részt vevő éttermeket.

Az akcióhoz csatlakozhat bármelyik, a vendéglátásban aktív egység, amely vállalja, hogy a kampány időszakában legalább egy vadételt tart a kínálatában.

A csatlakozás nem jár költséggel, a térképes keresőben való díjmentes megjelenés ugyanakkor lehetőség arra, hogy új vendégeket vonzzanak be, valamint új ízeket kínáljanak meglévő vendégkörüknek.

Csókay Ákos, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara főtitkára a sajtótájékoztatón egyebek mellett elmondta, a novemberi libanapok és a karácsony között csúcsra jár az éttermek és az üzletek forgalma, ezért fontos, hogy ebben az időszakban találkozzanak a fogyasztók a magyar vadhússal a vendéglátásban és a boltokban is.


SZTE 07.17.Orsó 95 Kft.  07.29.Vertical Empire 07.29.Isterra 07.29.Flexinsheet 07.31.Hotel Hunor 07.31.Pintér István - Baráti Keltető 07.29.Arasz Infromatika 07.31.Bos Plus Kft. 07.29.Gordius 91 07.31.Otis Bt. 07.29.Térváz 07.29.Charolais Kft. 07.29.Agrotex 07.29.Agroforte Grain 07.29.Led N More 07.31.Sokon 07.31.Zambelli Colorferr 07.29.Ilinox Kft. 07.29.Nektárplast 07.29.SGS 07.29.Farmer ExpoInomix 07.31.Éptárker 07.31.Albert Garden 07.31.KK Grain 07.29.Taurus Techno 07.29.
PRINT LAPOK