Ez a sertésvágás esetében 7,7 százalékos, a baromfivágás esetében 7,1 százalékos, míg a tejfelvásárlás esetében 5,2 százalékos bővülést jelent a 2023-as év hasonló időszakához képest.
Ha januártól decemberig az egész 2024. évet tekintjük, akkor sertésből összesen mintegy 4,8 millió darabot vágtak le, amelynek élősúlya közel 564 ezer tonna volt, mindez pedig növekvő élőállat export és csökkenő élőállat import mellett történt. Szintén jelentős eredmény, hogy a baromfifélék esetében vágóbaromfiból összesen több mint 237 millió darabot vágtak le, ez élősúlyban meghaladta a 726 ezer tonnát. Itt a növekedést a csirke ágazat adta.
A magyar tejtermelés 2024-ben ugyancsak dinamikus teljesítményt mutatott, hiszen 1,73 millió tonnára nőtt.
Az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára szerint a kedvezőbb termelési költségek, a stabilabb felvásárlási árak, az elérhető támogatások, valamint az újból növekedési pályára álló hazai és külföldi fogyasztás kedvező körülményeket nyújt az állattenyésztésnek és az állati termék előállításnak. Feldman Zsolt, közölte: az évek óta zajló beruházási-modernizációs programnak köszönhetően intenzív ágazati hatékonyságnövekedés zajlik az alapanyag-termelés oldalán, ami erősíti a magyar állattenyésztés hazai és nemzetközi versenyképességét.